خانه / اخبار / بهره وری منابع و نوآوری پروتئین خوراک دام

بهره وری منابع و نوآوری پروتئین خوراک دام

کنفرانس” چشم انداز پروتتین خوراک دام ” در آمستردام هلند برگزار گردید. در آغاز این جلسه ، سخنرانان حاضر درباره حرکت اروپا به سوی خودکفایی در تولید خوراک دام، سخنرانی کردند.

افزایش تولید پروتئین های منطقه ای در اروپا امکان پذیر است، اما هر گونه توسعه پروتئین خام خوراک دام  در منطقه اروپا نیازمند حمایت گسترده تولید کنندگان خوراک و طرح های حمایتی می باشد. ”

شرکت کنندگان حاضر در کنفرانس ” چشم انداز پروتئین خوراک دام ” از کشورهای دور و نزدیک آمده بودند و نمایندگانی از کشورهای ژاپن و آمریکا، هلند، آلمان، بلژیک، فرانسه، سوئیس، ایرلند و انگلستان و کشورهای دیگر در این کنفرانس حضور داشتند.

از جمله مباحث کلیدی در این  کنفرانس یک و نیم روزه، در کنار مبحث پروتیین، به موضوع حفظ بهره وری خوراک دام و سلامتی دام نیز پرداخته شد.

نوآوری از طریق فن آوری های پروتئینی نوین اتفاق می افتد و این نوآوری توسط بازیکنان بزرگ تجاری – کشاورزی پشتیبانی می شود. با این حال، تولید کنندگان باید مقیاس پذیری واقعی این پروتئین های جدید را به منظور جذب سرمایه گذاران، و همچنین به منظور تشویق به خرید این پروتیین های نوظهور، نشان دهند.”

یکی از شرکت های حاضر در این کنفرانس در مورد تولید حشرات مواردی را مطرح کرد؛ از جمله موارد مطرح شده عبارتند از:  نیاز حشرات به آب کمتر، ۵ برابر راندمان بهتر خوراک، نیاز به زمین کمتر و انتشار کمتر گازهای گلخانه ای.

همچنین برخی از حاضرین در جلسه پیش بینی کردند مجوزهای لازم توسط اتحادیه اروپا جهت استفاده از پروتئین خوراک حشرات در جیره غذایی مرغ و خوک در سال ٢٠١٩ صادر می شود؛ همچنین حاضرین در این کنفرانس تاکید کردند که باید از سیستم درجه بندی مواد اولیه خوراک دام استفاده شود تا صنعت خوراک دام اتحادیه اروپا به مصرف یک چنین منابع پروتئینی، تشویق گردد.

در حال حاضر پروتتین حشرات مجاز به استفاده در خوراک آبزیان می باشد و احتمالا به زودی مجوزهای آن جهت استفاده در خوراک مرغ و خوک در اروپا نیز صادر می گردد، بنابراین این  یک فرصت عالی برای صنعت حشرات به شمار می رود. همچنین صنعت خوراک دام نیاز به انعطاف پذیری دارد، بنابراین پروتیین های جایگزین باید به اندازه منابع پروتئینی سنتی، مقرون به صرفه باشند.”

کاهش پروتئین خام از طریق تقویت اسید آمینه قطعاً موثر است. در حالیکه این استراتژی در صنعت خوراک دام در اروپا و آمریکای شمالی نسبتا به خوبی شناخته شده است، در چین و دیگر بازارهای آسیایی نیز در حال پذیرفته شدن می باشد.”

جان هوو از شرکت Evonik ، مفهوم جیره غذایی کم پروتئین را با توجه به نیازهای دام و برای افزایش بهره وری خوراک و به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی تولید خوک ارائه کرد.

همچنین در این رویداد، به مزایای بهره وری بیشتر از منابع تغذیه و خوراک ماهی های سالمون  نروژ و اسکاتلند نیز پرداخته شد.

به طور خلاصه، سخنرانان و شرکت کنندگان در کنفرانس چشم انداز پروتئین خوراک دام، گزینه های بیشتری از پروتیین های نوین را به منظور انتخاب و عرضه در صنعت خوراک دام، نشان دادند. در کل هدف آنها حصول اطمینان از تولید پایدار دام، طیور و آبزیان به شکلی اقتصادی تر و از لحاظ محیط زیستی بهتر می باشد.

در پایان سخنرانان به این موضوع هم اشاره کردند که این بازار خواهد بود که تصمیم می گیرد که آیا برای تولید خوراک دام، پودر ماهی مناسب است یا جایگزین های سویا.

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *