خانه / اخبار / ایالات متحده آمریکا درصدد افزایش صادرات ذرت

ایالات متحده آمریکا درصدد افزایش صادرات ذرت

گزارش جهانی پیش بینی میزان عرضه و تقاضای جهانی (WASDE) نشان می دهد که وزارت کشاورزی ایالات متحده، حجم صادرات ذرت این کشور را به میزان ١٧۵ میلیون بوشل ذرت افزایش می دهد. این افزایش صادرات بر اساس قیمت های رقابتی، رکورد فروش بالا و با توجه به افت صادرات ذرت از آرژانتین می باشد.

وزارت کشاورزی امریکا اعلام کرد که ذخیره پایانی ذرت ٢/١٢٧ میلیارد دلار کاهش یافت و قیمت میانگین محدوده این فصل  نیز از ٣/١۵ تا ٣/۵۵ دلار کاهش یافت.

از نظر جهانی، تولید ذرت در برزیل به دلیل سطح زیر کاشت این محصول، کاهش یافت و پیش بینی می شود که میزان تولید آرژانتین نیز در ماه های فوریه و مارس بخاطر آب و هوای گرم و خشک کاهش یابد. با این حال، پیش بینی می شود که تولید ذرت در آفریقای جنوبی و هند، افزایش یابد.

وزارت کشاورزی امریکا اعلام کرد که با افزایش سطح صادرات ذرت از ایالات متحده آمریکا انتظار میرود که کاهش ذرت آرژانتین جبران گردد. همچنین براساس پیش بینی ها واردات ذرت و جو در چین افزایش خواهد داشت.

با این حال ذخایر پایانی ذرت در سطح بین الملل از ماه گذشته در برزیل، هند و اتحادیه اروپا افزایش یافته است.

وزارت کشاورزی امریکا صادرات سورگوم ایالات متحده را به میزان ١۵ میلیون بوشل بخاطر کاهش قابل توجه حمل این محصول به چین، کاهش داد. پیش بینی می شود که مصرف خوراک دام و ضایعات سورگوم افزایش یابد.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که انتظار دارد صادرات سورگوم استرالیا نیز به دلیل خشکسالی و افت محصول کاهش یابد.

بر اساس پیش بینی وزارت کشاورزی ایالات متحده، این کشور شاهد افزایش تقاضا برای سویا، کاهش صادرات و افزایش ذخایر پایانی نسبت به پیش بینی های قبلی خواهد بود. روغن کشی سویا نیز تا ١٠ میلیون بوشل افزایش خواهد یافت بنابراین میزان صادرات کنجاله سویا نیز افزایش می یابد.

همچنین این وزارتخانه اعلام کرد که صادرات سویا بر اساس رشد تولید و صادرات برزیل تا ٣۵ میلیون بوشل کاهش می یابد. پیش بینی می شود که ذخایر داخلی تا ۵۵۵ میلیون بوشل افزایش یابد.

این وزارتخانه گفت: “قیمت های متوسط سویا ثابت باقی ماند؛ با این حال، قیمت کنجاله سویا بین ٣٢۵ تا ٣۵۵ دلار افزایش یافت – بطور متوسط ٢٠ دلار- قیمت های بالای کنجاله سویا منعکس کننده تاثیر شدید کاهش تولید سویا در آرژانتین می باشد.”

تولید روغن سویا نیز در جهان کاهش یافته است و پیش بینی می شود که تولید سویا در آرژانتین بخاطر شرایط آب و هوایی خشک، کاهش یابد و به ٧ میلیون تن برسد.

این وزارتخانه اعلام کرد که تجارت جهانی دانه های روغنی در سال ٢٠١٧/١٨ به میزان ١/٢ میلیون تن کاهش می یابد که این کاهش به طور عمده در صادرات سویا می باشد.

همچنین پیش بینی می شود که کاهش صادرات سویای آرژانتین، ایالات متحده و اروگوئه تا حدی با صادرات بیشتر سویای برزیل جبران گردد.

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *